Chokladkaka från Tyskland

Choklad från Tyskland

Det finns många, många chokladtillverkare i Tyskland, här är bara ett litet urval av kända märken som Luebecker marsipan, Heilemann o.
Låt dig förföras!

Hachez mörk choklad 77% kakao 100g
80,00 SEK
80,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Hachez mörk choklad 88% kakao 100g
80,00 SEK
80,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Hachez mörk choklad mango chili 100g
80,00 SEK
80,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Lübeck marsipan chokladkaka ljus 140g
42,59 SEK
30,42 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Lübeck marsipan chokladkaka mörk 140g
43,00 SEK
30,71 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Niederegger marsipan ingefära choklad 110g
55,00 SEK
50,00 SEKper100 g
inkl. 25% moms exkl. Leverans
styck:
 
Niederegger marsipan ljus choklad 110g
52,00 SEK
47,27 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Niederegger marsipan mörk choklad 110g
52,00 SEK
47,27 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Niederegger nougat grädde 100g
52,05 SEK
52,05 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Zetti Bambina choklad 100g
28,00 SEK
28,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Zetti Bambina classic 100g
30,00 SEK
30,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
Zetti jordnöt mjölkchoklad 100g
21,00 SEK
21,00 SEKper100 g
inkl. 6% moms exkl. Leverans
styck:
 
13 bis 24 (von insgesamt 25)